The ad Claas Dominator 48 Spezial grain harvester for sale by auction has been sold and is not included in the search!
Similar ads
Sold
1/97
Brand:
Claas
Model:
Dominator 48 Spezial
Type:
grain harvester
Year of manufacture:
1998
Running hours:
2499 m/h
Net weight:
7400 kg
Location:
Sweden Karlstad
Placed on:
Jul 10, 2024
Seller stock ID:
2048069
Auction:
1
Ending date:
2024-07-15 13:41
Axles
Number of axles:
2
Condition
Condition:
used
Var i drift senast säsongen 2023. Startades och provades vid fototillfället och fullt fungerande. Den är startklar för jobb.Information från nuvarande ägare:Objektet fungerar, men har anmärkningarKända anmärkningar och fel:Dålig broms på höger sida
Mindre läckage bromscylinder
Finns något slitage enligt bilder.Kända reparationer och lagningar:Löpande underhåll under åren.Service:Service har genomförts de senaste 12 månaderna i egen regi
Däckdimension: 18.4/15-26, 12.5/80-18
Information om lasthjälp: Säljaren är behjälplig vid avhämtning. Ramp finns ej
Arbetsbredd: 12 ft
Tömningsrör
Utrustad med
Instruktionsbok